Gulasz z kurczaka i wołowiny 250g

Jedno opakowanie 4dogs zaspokaja dzienne potrzeby żywieniowe psa o masie ciała do 5 kg.

Zalecana, dzienna porcja dla psów:
6-10 kg - 2 słoiki,
11-19 kg - 3 słoiki,
20-30 kg - 4 słoiki,
31-40 kg - 5 słoików,
41-50 kg - 6 słoików.

Zbilansowany, domowy posiłek dla psów, którym ciężko się zdecydować czy wolą drób czy wołowinę. Ze względu na obniżoną kaloryczność dobrze się wpisze w menu czworonogów przedkładających odpoczynek w domowym zaciszu nad długie spacery. Dobór składników dania zapewnia zrównoważoną dietę dla wszystkich dorosłych piesków.

  • oparty na recepturze przygotowanej przez eksperta z SGGW
  • złożony z produktów dopuszczonych do spożycia przez człowieka
  • polecany dla psów ze skłonnością do nadwagi
  • bez konserwantów
  • bez sztucznych barwników
  • gotowany metodą domową w niewielkich partiach
  • energia metaboliczna - 130 kcal/100 g posiłku
  • waga netto 250 g

Mięso z kurczaka - dostarcza witamin z grupy B, szczególnie B3 (niacyny) i B6 (pirydoksyny). Witamina B3 kontroluje procesy energetyczne w organizmie, uczestniczy w metabolizmie węglowodanów, białek i tłuszczów oraz w wytwarzaniu czerwonych krwinek, reguluje poziom cholesterolu, rozszerza naczynia krwionośne, wpływa pozytywnie na układ nerwowy i kondycję psychiczną, a także poprawia stan sierści i skóry. Mięso z kurczaka dostarcza sporo składników mineralnych, takich jak cynk, selen, magnez i fosfor. Cynk znajduje się w około 200 enzymach, bierze udział w bardzo wielu procesach życiowych, m.in. mineralizacji kości, gojeniu się ran, pracy układu odpornościowego, wydzielaniu insuliny, regulowaniu ciśnienia krwi i pracy serca.

Wołowina - zaliczana jest do mięs o największych pokładach wartości odżywczych. Uważana jest za jedno z najlepszych źródeł łatwo przyswajalnego białka, odpowiedzialnego za prawidłowy wzrost, wygląd skóry, budowę kośćca i masy mięśniowej. Zawiera witaminę B6, B 12, kwas pantotenowy, fosfor, cynk, selen i niacynę.

Batat - ma stosunkowo niski indeks glikemiczny a regularne stosowanie diety zawierającej to warzywo pomaga ustabilizować poziom cukru we krwi. Biorąc pod uwagę zawartość błonnika, złożonych węglowodanów, białka, tłuszczu, witamin A, B, C, E, K, makro – i mikropierwiastków batat w rankingu warzyw zdobył pozycję warzywa o najwyższej wartości odżywczej. Z uwagi na wysoką koncentrację potasu w bulwach spożywanie batata pomaga w utrzymaniu równowagi płynów i elektrolitów w organizmie, jak również integralności komórek. Obecność żelaza i wapnia wpływa korzystnie na prawidłowe krążenie krwi oraz gęstość kości.

Dynia - jest skondensowanym źródłem dobrze przyswajalnych węglowodanów i składników biologicznie czynnych, wśród których najcenniejsze są karotenoidy oraz kwasy tłuszczowe. Uzupełnia codzienną dietę w witaminy (A, C, B1, B2, B3, B6) oraz składniki mineralne – zwłaszcza potas, wapń, fosfor i magnez.

Groszek - możemy w nim znaleźć witaminy A, C, E, K, B1, B2, B3, B6 i kwas foliowy. Dostarcza także organizmowi cennych minerałów, takich jak wapń, magnez, fosfor, żelazo, sód, błonnik pokarmowy czy potas.

Słoiczki 4dogs akceptują pokojową temperaturę, dlatego, dopóki są zamknięte, nie ma konieczności przechowywania ich w lodówce. Po otwarciu mogą czekać na kolejny załadunek do miski optymalnie do 48 godzin. Maksymalny okres przechowywania naszych dań to 3 miesiące od daty produkcji. Znajdziesz ją zawsze na wieczku słoiczka.

Etykieta